Avuç İçi Terlemesi

Avuç İçi Terlemesi Avuç İçi TerlemesiAvuç İçi Terlemesi Nedenleri
Avuç içi terlemeleri genellikle yapısal terlemelerdir. Çoğunlukla altta yatan sebepler psikolojik nedenlerdir. Mesela; bir sınav salonunun önünde sınav saatini bekleyen öğrencinin elleri terleyebilir. Bunun gibi bazı insanlarda o kadar çok aşırı olur ki bu durum, tokalaşamaz bile. Mesela kişi iş görüşmesine gider, görüşmeden önce kapıda elleri su gibi ıslanır, tokalaştığında kişide utanma durumu görülür. Hastalar genellikle doktora bu şikayetlerle gitmektedir. Fakat eğer ellerle birlikte vücutta da nedensiz aşırı terleme hali varsa bu bir hastalık belirtisi olabilir. Son dönemde terleme ortaya çıktıysa; eskiden bu durum yoksa, bununla yine hastalık olma ihtimali vardır. Onun dışındaki el terlemeleri genellikle bir hastalığa bağlı değildir, vücudun yapısıdır, kişinin özelliğidir.

El terlemeleri, eğer vücut terlemeleriyle beraberse, o zaman en başta tiroit hastalıklarını düşünmek gerekir. Özellikle zehirli tiroitler vücutta aşırı miktarda hormon üretimi söz konusuysa bu hastalar terler veya bazı tüberküloz gibi akciğer hastalıkları veya bazı enfeksiyon hastalıkları avuç içi terlemesine neden olabilir.

Avuç İçi Terlemesi Tedavisi
Altta yatan bir hastalığı varsa yani bu bir guatr hastalığı ise onun tedavisiyle düzelir. Eğer şeker düşmesiyse şekeri yoluna getirecek ilaçlar ve diyetle düzelir. Eğer bir enfeksiyon hastalığıysa bu enfeksiyon tedavisiyle düzelir. Bunlardan hiçbiri yoksa ve psikolojikse, psikoterapi ile buda olmuyorsa cerrahi yöntemle düzelir. Cerrahi yöntem genellikle göğüs cerrahları tarafından uygulanır, vücutta bir sinir vardır. Bu sinir terlemeyi sağlayan sinirdir, bunlar bazı sinir uçlarının toplandığı yerlerde bulunurlar. Mesela boyunda bulunabilir. Cerrahlar bu sinirin ucunu keserek bu sinirden gelen uyarıları iptal ederler ve hastayı rahatlatırlar. İlaç veya diğer yöntemlerle giderilemeyen nedensiz ve aşırı terlemesi sorunları cerrahi müdehale ile ortadan kaldırılabilir.

avuç terlemesi nedenleri,buzdolabı dışından terlemesisorunları,ellerde avuc ici terleme,kisin avuç içi terlemesi,yaz kış avuç içinin terlemesi

İlgili Yazılar :

  • İlgili Yazı Bulunmamaktadır.

Random Post Image from Avuç İçi Terlemesi

ingiliz_bulldog_5 buzdolabi_temizligi menopoz_sikintilari burc topuk_catlagi

Comments are closed.