Buzdolabı nasıl temizlenir?

buzdolabi temizligi Buzdolabı nasıl temizlenir?Buzdolabında uzun süre bekleyen yemekler, kahvaltılıklar, meyve ve sebzeler bir süre sonra kokuya neden olucaktır. Bu koku giderilmezse buzdolabındaki yiyeceklere ve özellikle suya sinebilir. Buna engel olmak için, buzdolabınızı düzenli aralıklarla temizlemelisiniz.

için şu malzemelere ihtiyacınız var : Mutfak bezi, kuru bez, varsa şarjlı el süpürgesi, sprey temizleyici, krem temizleyici.

Buzdolabı temizliğine başlamadan önce tüm dolabınızı boşaltmalısınız. Buzdolabınız rafları telli ve camdan olabilir. Telli raflarınızı sudan geçirdikten sonra krem temizleyici ve bezi ile iyice ovun. Telli buzdolabı raflarının paslanmasını engellemek için kuruduğundan iyice emin olmalısınız.

Eğer raflarınızın camsa öncelikle üzerindeki parçaları kuru bir bezle silin. Rafları yıkadıktan sonra sprey temizleyiciyi tüm yüzeye sıkın. Bir süre bekledikten sonra kuru bezle silin. Kokunun sinmemesi için bir süre havalandırın.

Meyve ve sebze bölümündeki kalıntıları elle mutfak bezi ile veya şarjlı el süpürgesi ile toplayabilirsiniz. Bu parçalarıda yıkadıktan sonra bir müddet beklemeli, tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra geri koymalısınız. Çünkü içlerinde kalan su daha sonra neme neden olarak meyve ve sebzelerinizin vaktinden önce çürümesine neden olabilir. Buzdolabının iç yüzeyi içinde krem temizleyici işinizi görücektir. Buradaki püf noktası dar köşelere de aynı özenle ulaşmaktadır. Buzdolabınızı temizledikten sonra temizlik kokusunun devam etmesi için tüm marketlerde bulabileceğiniz buzdolabı esanslarından kullanabilirsiniz.

buzdolabı nasıl temizlenir,buzdolabının içi nasıl temizlenir,buzdolabı nasıl temizlenmeli,buzdolabı ıçı nasıl temızlenır,buzdolabı neyle temizlenir,mutfak dolapları nasıl temızlenmelı,buzdolabı nasıl silinir,buzdolabının içi neyle silinir,buzdolabı temizliği,buzdolabı neyle silinir

İlgili Yazılar :


Random Post Image from Buzdolabı nasıl temizlenir?

cift_basli_cocuk evcil_hayvan_alerjisi_03 gusül hamilelik_7

Comments are closed.