Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

hamile 1 Kolay Hamile Kalma YöntemleriHamile Kalmayı Kolaylaştıran İlaçlar Nelerdir?
Gebelik şansını arttıran birtakım ilaçlar vardır. Bunlar özellikle kadında yumurtlamayı arttıran ilaçlar olmaktadır. Yumurtlamayı arttıran ilaçlar ancak çok dikkatli kullanılması gereken ilaçlardır. Çünkü vücudumuzdaki hormon dengesini ciddi bir şekilde etkileyebilmektedirler. Bunlar bilinçsiz bir şekilde kullanıldıklarında; mesela polikistik over hastalarında çok fazla sayıda yumurta oluşmasına ve bununla beraber aşırı östrojen yükselmelerine, vücuttaki su-tuz dengesinin bozulmasına bazen hayati olaylara bile sebep olabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardır. Bunlar hap şeklinde olabileceği gibi iğne şeklinde de olabilmektedir. Bunların bir yan etkiside çok sayıda yumurtlama olacağından çoğul gebelik şansınıda arttırmasıdır. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde tüketilmeleri kesinlikle doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Böyle bir şeye karar verilmesi için öncelikle annenin ve babanın sağlıklı olduğunun veya bir sorunları varsa bu sorunun ne olduğunun tespit edilmesi gereklidir. Eğer bir sorunları yoksa ve eğer annenin yaşıda müsaitse en az bir yıl süreyle gebe kalmaya çalışmaları tavsiye edilmektedir. Ondan sonra hekimin anne ve babanın kararıyla bu tip ilaçlar kullanılabilmektedir. Hatta tüp bebek tedavilerinde de bu ilaçlar kullanılmaktadır.

Hamile Kalmak İçin Hangi Dönemde İlişkiye Girilmelidir?
Gebe kalmak için özellikle kadının yumurtlama döneminde düzenli ilişkiye girmek gebelik şansını arttıracaktır. Ancak burada tabii ki herşeyin bir normali vardır. Çünkü erkekte de sperm üretiminde eğer her gün uzun süre ilişki olursa o zaman zaman içerisinde sperm sayısında azalma olduğu görülmektedir veya çok uzun aralıklarla ilişki olursa veya erkekte boşalma çok uzun aralıklarla olursa yine sperm kalitesinde düşüş olmaya bir anlamda spermler bayatlamaya başlamaktadır. Bu nedenle esasında iki ila üç günde bir ilişkiye girmek sperm üretiminin düzenli ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Ancak yumurtlama döneminde arka arkaya üç gün ilişki önerilmektedir. Bazı hekimler sperm sayısının daha fazla olmasını sağlamak amacıyla bu dönemde iki günde bir ilişkiyide önerebilmektedirler. Yumurtlamadan önce beş gün ve yumurtlamadan sonraki iki günlük dönem yani bu bir haftalık dönem içerisindeki cinsel ilişki gebelik şansını arttıracaktır. Dolayısıyla bunun dışında düzenli veya sürekli hergün ilişki olması gebelik şansını etkilemez ancak sperm sayısının vede kalitesinin normal olması ve düzenli üretimin sağlanması açısından önem taşımaktadır.

hamile 2 Kolay Hamile Kalma YöntemleriHangi yaşlarda daha kolay hamile kalınır?
Kadınların biyolojik yaşları ve kronolojik yaşları her zaman birbirleriyle uyumlu olmayabiliyor, yani bir kadın mesela 25 yaşında olabilir ama yumurtalıkları esasında bir 35 yaş kadınınınki gibi az sayıda yumurta içerebilir veya tam terside söz konusu olabilir. Mesela 35 yaşındaki bir kadının yumurtalıklarındaki yumurta miktarı, 25 yaşındaki bir kadına eşdeğer olabilmektedir. Yani kişiden kişiye bu çok değişkenlik gösterebilmektedir. Ama toplumun geneli için birşey söyleyecek olursak, 19-31 yaş arasında gebe kalma oranı diğer yaşlara göre daha yüksektir. Aynı zamanda oluşacak gebeliğin olma olasılığının en yüksek olduğu ve canlı doğumla sonuçlanma olasılığının en yüksek olucağı yaşlar olucaktır. Özellikle gebe kalmakta zorlanan anne adaylarında eğer uzun bir süre denemeden sonra gebelik oluşmamışsa babanın sperm sayısındada bir sorun yoksa bir takım testlerle yumurtalıklardaki yumurta potansiyeli ile ilgili bilgi sahibi olmak mümkündür. Bunun için mutlaka kadın hastalıkları ve doğum hekimine gidilmesi gerekmektedir.

hamile kalmayı arttıran yöntemler,dinimize göre hamile kalmak,kolay hamile kalma yöntemleri,31 yasinda hamilelik,hamile nasıl kalınır,hangi aralıklarda hamile kalınır,spermiogram zaman içinde normale döndü,kolay hamile kalma teknikleri,kadınlarda yumurtlamayı artıran ilaçlar,dinimize göre hamilelikte kullanılan ilaçlar

İlgili Yazılar :

  • İlgili Yazı Bulunmamaktadır.

Random Post Image from Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

organik_bal basak hamilelik_1 oğlak_burcu_2 kepeklenme

Comments are closed.