Maden Suyunun Yararları

maden suyu Maden Suyunun YararlarıMaden suyu nedir? sözcüğü yanlış bir sözcüktür. Daha doğrusu yanlış bir deyiştir. Doğrusu mineralli sudur. Mineralli su litresinde 1 gramın üzerinde çözünmüş mineral bulunduran su demektir. Bunlar kaplıca yörelerinde olabildikleri gibi kaplıca dışı yörelerinin dışında da bulunabilirler. İstanbul’da en örneği Tuzla İçmeleri’dir, Evliya Çelebi zamanından beri de bilinmektedir. Parazitlerin düşürülmesiyle ilgili duvarlarında yazılar, öyküler vardır. Halan da kullanımda olan bir İçme Kürü merkezidir. Mineralli suyun için karbondioksit basıldığında biz buna diyoruz aynı zamanda, maden suyu sodası vs gibi adlandırılmaktadır halk arasında. Aradaki fark budur. Karbondioksit basılarak içimi daha kolay hale getirilir, çünkü karbondioksit dilimizdeki tad resöptörlerini baskılayarak kolay içimi sağlar. Bu nedenle karbondioksit basılarak sunulurlar piyasaya. Mineralli suların türleri vardır elbette, ama belli düzeyin üzerindeki bazı maddeler suya daha acımsı bir tad verirler. Örneğin, sülfatlı sular, dolayısıyla çok yüksek sülfatlı sular çokta fazla içilebilir değildir. Çok tuzlu sular içilebilir değildir. Dolayısıyla mineralli suların belli içilebilir standartları vardır zaten ve piyasadakilerde genellikle böyledir. Daha çok bikarbonatlı sulardır bunlar. İçlerinde diğer elementler de belirli miktarlarda bulunur ama çoğu su bikarbonatlıdır.

Maden suyunun faydaları nelerdir? , mide bağırsak sistemi hastalıkları, karaciğer safra yolu hastalıkları, kalın bağırsak hastalıkları ve metabolik hastalıklarda böbrek idrar yolları hastalıklarında ön planda kullanılırlar. Bunlarda ilk tedavi olarak kullanıldıklarında çokta yararlı etkileri vardır. Örneğin, kronik gastriklerde, sindirim sıkıntısı çeken insanlarda mineralli suların özellikle bikarbonatlı mineralli suların içimi gayet yararlı olacaktır. Yine böbrek rahatsızlıklarında hem böbreğin süzme miktarını arttıracağı için, idrar miktarını arttıracağı için, idrarın kompozisyonunu değiştireceği için yararlı etkileri vardır. Örneğin kalsiyum ve magnezyumlu sular böbrek taşından korunmada yararlıdır. İnsanlarımız genellikle tok soda içerler, oysa bikarbonatlı suların tok olarak içildiklerinde rebant etkisi dediğimiz bir etkileri vardır yani içersiniz ama daha sonra asit nötrolize olur ama ardından daha bir hızla salınır, dolayısıyla bunu önlemek için açken içilmelerinde fayda vardır mineralli suların. Mümkünse boş mideye içmelerinde fayda vardır. Hem mide bağırsak sistemi hastalıklarında gayet koruyucu olarak ek tedavi edici olarak önemli yerleri vardır hem de böbrek hastalıklarında aynı zamanda da safra yolları hastalıklarında safra miktarını ve safra yollarının temizlenmesini sağladıklarına dair çalışma sonuçları vardır.

var mı? Mineralli suların zararı olabilir elbette. İnsanlarımız yanlış bir inançla son çare olarak bazen hem kaplıcaları hem içme kürlerini kullanırlar ki buradada kendilerine zarar verebilirler. Hem içme kürleri hem kaplıcalar son çare değildir, tam tersine ilk çareler korumadan başlamalıdır. Testi kırıldıktan sonra değil öncesinden başlamakta fayda vardır. Altta yatan başka bir hastalığımız varsa son çare kaplıcaya gidiyim onun suyunu da içiyim diye yaklaşırsak olaylara Allah korusun bir böbrek tümörünü atlayabiliriz. Doktorlar tarafından kesin tanı koyulmayan durumlarda kaplıca ve tedavileri uygulanmamalıdır. Bilinçsiz bir şekilde tüketmek hiç doğru değildir.

maden suyunun zararları,sodanın zararları,sade sodanın faydaları,sade sodanın zararları,sade maden suyunun faydaları,maden suyu zararları,sodanın faydaları,sodanın zararı varmı,mineralli su zararları,maden suyunun böbreklere zararı varmı

İlgili Yazılar :

  • İlgili Yazı Bulunmamaktadır.

Random Post Image from Maden Suyunun Yararları

kepek_problemi uyku_ilac_3 topuk_catlagi Balanit

Comments are closed.