Mutfak dolapları nasıl silinir?

mutfak dolaplari Mutfak dolapları nasıl silinir?Mutfakta pişen yemekler uzun vadede dolaplarda izlere ve lekelere neden olabilir. Mutfak dolaplarının yüzeyinin fırsat buldukça içlerini ise iki ayda bir temizlemelisiniz. Mutfak dolaplarının temizliği için şu malzemeleri kullanabilirsiniz : Ahşap temizleyici, iki adet bez, ılık su, merdiven, sprey temizleyici ve kuru bez.

içlerini temizlemek için öncelikle tamamını boşaltın. Bir kaba ılık su doldurun ve içine ahşap temizleyicinizden bir miktar koyun. Bezi ılık suyun içinde daldırıp ıslanmasını sağlayın. Dolabın üst rafından başlayarak yumuşak ve dairesel hareketlerle dolabı silin. Dolabın içinden sonra kapağına geçin ve aynı şekilde temizleyin. Daha sonra kuru bir bez yardımıyla dolabınızın içini ve kapağını kurulayın. Dolaplarınızı ve mutfağınızı bir süre havalandırın. Temizleyiciler havada asılı kalabilen ve kolayca dağılan bir ürün olduğundan temizlik sırasında mutfak malzemelerinizi olabildiğince uzakta tutun.

dolaplarınız basit ahşap veya kaplamasaysa özel ahşap temizleyiciler kullanmalısınız. Masif dolaplar uzun süre ıslak kalırlarsa üzerlerinde iz oluşabilir. Kaplama dolap kapaklarında ise açılmalar görülebilir. Bu nedenle malzemesini uyguladıktan sonra kısa sürede silmeli ve tamamen kurulamalısınız.

mutfak dolaplari nasıl temizlenir,mutfak dolabı nasıl temizlenir,mutfak dolapları nasıl silinir,ahşap mutfak dolapları nasıl temizlenir,mutfak dolaplarinin temizligi,mutfak dolaplari neyle silinir,mutfak dolapları neyle temizlenir,mutfak nasıl temizlenir,mutfak dolabı temizliği,mutfak dolap kapakları nasıl temizlenir

İlgili Yazılar :


Random Post Image from Mutfak dolapları nasıl silinir?

akrep_burcu hamilelik vajinismus3 borsa2

Comments are closed.