Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

 Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

Süt ve süt ürünlerinin faydaları nelerdir?

Süt, yapısında insan yaşamı için bütün besin öğelerini barındırması nedeniyle her evresinde olması gereken bir doğal besindir. Sütün içinde sadece varolmayan şey C vitamini ve demirdir ama onun dışında o kadar çok besin öğesini içerirki adeta tek başına sütle biz bir ömür boyu bile yaşayabiliriz. Sütün içinde varolan D grubu vitaminleri, kalsiyum ve özellikle laktoz bizim enerjimizi sağlamamızın dışında kemik gelişimimizi tamamlamamız için, bütün beyin hücrelerimizin gelişmesinde, aynı zamandada bu vitamin öğelerinin birbirleriyle tamamlayarak insan ömrünün tek başına yetebilen tek ürün özelliği olur.

Sütün bir başka özelliğide insan doğasında ilk karşılaştığı besin olarak karşısına çıkmasıdır. Bu özelliği sütün insan gelişimini, kemiği, kası, bütün dokularının tamamlanmasında yeterli sayıcak bir besin öğesi olarak karşımıza çıkar. Sütü çok tercih etmiyoruz diğer süt ürünleri besin değeri açısından değerli midir? diye bir soru işareti oluşabilir. Tabii ki değerlidir, bunlardaki bütün besin değerleri sadece içlerindeki mayalanmayla farklılıklar gösterir. Onun dışında yine kalsiyumdan zengin, içlerinde bulundurdukları yağ açısından A,D,E ve K vitaminlerinin emilimini sağlar. Biz süt ve sütten elde edilen ürünleri yer değiştirerek kullandığımızda bir ömür boyu istediğimiz besin gruplarını elde edebiliriz.

Süt ve süt ürünleri kilo aldırır mı?

Süt ve süt ürünleri tam tersine eğer kilo vermek istiyorsanız sizin baş yardımcınız olucaktır. Çünkü bir kere barındırdıkları kalsiyum nedeniyle vücudunuzdan yağların atılmasını sağlayacak çok önemli bir öğe içerir. Bu yüzden süt ve süt ürünleri içerdikleri kalsiyum ile yağların vücuttan atılmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur. Elbette bunu kullanırken mümkün olduğu kadar az yağlı ya da light olan ürünleri tüketmeye önem verin. Acaba light süt veya yoğurt kullandığımda gerçekten besin değerinde bir azalma olur mu ? Tabii ki hayır, eğer dikkatle bakarsanız light ürünlerin üstündeki besin değerlerine kalsiyum açısından çok zengin olduğunu görürsünüz. Buda sizin zayıflamanızda çok büyük bir etkendir.

süt grubunun faydaları,süt ve süt ürünleri,komik süt ve süt ürünleri,düşük yağlı yada yağsız süt ürünleri yararları,süt vesüt ürünleri ilgiliresimler,süt ve süt ürünleri besin grubunun faydaları,süt ve süt grubunun faydaları,süt grubunun yararları,süt grubunun faydası,süt grubunun faydaları nelerdir

İlgili Yazılar :

  • İlgili Yazı Bulunmamaktadır.

Random Post Image from Süt ve Süt Ürünlerinin Faydaları

bireysel-emeklilik-2 sosis klima_kullanimi

Comments are closed.